Поиск по этому блогу

вторник, 2 апреля 2013 г.

Перукарське мистецтво

Ремесло парикмахера Початок розвитку перукарського мистецтва поклали древні єгиптяни. Вони вміли фарбувати волосся хною та знебарвлювати його, застосовували завивку волосся на залізному стрижні «каламіс». Чоловіки верхніх станів голили голови налисо, а жінки коротко стриглися. Робили вони це з метою кращої гігієни (жара + комахи). Тому і з'явилися в Єгипті знамениті перуки. Єгиптяни були віртуозними майстрами в цьому мистецтві, створюючи зачіски незвичайної краси і витонченості. Вони фарбували волосся цілком і окремими пасмами, накручували і сплітали відповідно до моди. Для прикраси використовували срібні і золоті налобні обручі, діадеми, стрічки, квіти.
На відміну від єгиптян, греки явили світові приклад простоти, доведеної до досконалості - ритмічність хвиль, пружність пучка на потилиці, вишуканість прикрас. У Древній Греції зачіски з довгого завитого волосся укладали в конусоподібні пучки, волосся над лобом укладали хвилями або дрібними локонами.
Лаконічному стилю греків Рим протиставив пишність і божевільну розкіш, давши волю фантазії майстрів-перукарів того часу. Саме римляни стали застосовувати доповнення з волосся у вигляді локонів, шиньйонів і т.п.
Свого розквіту перукарське мистецтво досягло у кінці XVI - початку XVII століття. Характерні для цієї епохи художні стилі бароко та рококо знайшли своє відображення і в зачісках. Останні стали відрізнятися надзвичайною різноманітністю та хитромудрістю форм. При їх створенні використовували доповнення не тільки з волосся, але і зі стрічок, квітів, пір'я, вуалей і т.д. У кінці XVIII століття прагнення до пишноти дійшло до того, що з волосся стали споруджувати кораблі, вежі, корзини з фруктами. Зміцнювалися такі зачіски на спеціальних дротяних каркасах. Потрібно було настільки велике вміння та майстерність, що створювалися академії перукарського мистецтва. Справжнім переворотом, що ознаменував нову еру в історії перукарського мистецтва, з'явилися два винаходи. У 1882 році француз Марсель запропонував щипці для гарячої завивки. А в 1904 році німцем Нестле була винайдена завивка, що зберігалася протягом півроку і отримала назву «пергамент». Але повне визнання пергамент отримав лише в 20-30-і роки. Шестимісячна завивка прекрасно виглядала на щойно з'явившійся  жіночій стрижці, зручність і практичність якої з часом оцінили всі жінки.
У 60 роках XX знову почали носити перуки. Тоді ж зачіски стали більш монолітними, в моду увійшов начісування. Зачіски збільшилися в розмірах, з'явилася об'ємність. У них були відсутні дрібні деталі. У цей період у моду входять зачіски типу "дзвін", "конюшина", "кінський хвіст", модні кольори, що нагадують метали: мідь, бронзу, срібло, латунь.
У 70-і роки мода на перуки проходить, повертаються "маленькі" зачіски з геометричною стрижкою. Нова хвиля особливо чітко проявилася в зачісці "гаврош". Начісування остаточно вийшов з моди. У другій половині ХХ ст. починають носити зачіски з розпущеними волоссям, вільно падаючі хвилею біляве волосся надовго входять в моду. Тоді ж стає модним природне "рух волосся". Це проявляється в методі нової стрижки англійського перукаря Бачила Сессуна - його зачіски відрізняються простим, але разом з тим вишуканим рухом волосся.
Розвиток науково-технічного процесу сприяло тому, що в перукарському мистецтві стали відбуватися запаморочливі зміни - все нові й нові можливості в моделюванні зачісок і догляді за волоссям. Поліпшуються препарати, перукарське обладнання та інструменти.
Сучасні зачіски надзвичайно різноманітні і різноколірні. Вибір варіантів і образів величезний. Від гладко поголеною лисої голови до каскаду довгого волосся всіх кольорів веселки і виду завивок. Тому, при виборі зачіски краще спиратися на індивідуальність, враховуючи не тільки модні тенденції, а й, переважно, рід діяльності, стильовий зміст гардероба і особливості особи. Кожну людину природа наділила певної гармонією рис. У кожному обличчі є щось своє, притаманне тільки цій особі і ніякому іншому. Завжди можна знайти кошти, щоб підкреслити цю індивідуальність, відтінити її ще більше. І сучасний стиліст - перукар, повторюючи форми і мотиви існуючих модних зачісок, знайде деталі і контури, які зроблять зачіску придатною до вашого обличчя і образу.


2 комментария: